قیمت روز ورق ام دی اف

قیمت روز ورق ام دی اف

امروزه یکی از محصولاتی که در دکوراسیون داخلی مثل کابینت، اپن آشپزخانه و کمد دیواری استفاده می شود ورق ام دی اف است. در ادامه به قیمت روز ورق ام دی اف می پردازیم.

ورق ام دی اف

ورق ام دی اف MDF خام یکی از پرکاربردترین اجزای محصولات دکوراسیون داخلی مانند انواع کابینت آشپزخانه ، اپن آشپزخانه ، کمد دیواری و … است. برای همین قیمت روز ورق ام دی اف خام یا به عبارت بهتر، قیمت روز ورق ام دی اف یک عامل اساسی در این محصولات به شمار می ‌رود.

نوعی تخته فیبر است که از خُرده چوب (در مواردی با کیفیت پایین ‌تر از ساغه غلات ، برنج ، نیشکر و … ) و چسب رزین و یک سری مواد افزودنی تشکیل شده و سپس با کمک پرس گرما و فشار لازم برای عمل کردن چسب و ایجاد ورق ام دی اف اعمال می شود. ام دی اف را معمولاً به‌ صورت خام مصرف نمی ‌کنند بلکه آن را با استفاده از متریال‌های مختلف روکش می‌ نمایند.

ورق MDF معمولاً در دو نوع خام و روکش ‌دار وجود داره. اما قیمت روز ورق ام دی اف روکش دار بسیار پرکاربرد تر است و در طیف وسیعی از محصولات به کار می رود.

جنس این روکش ها بسیار متنوع است. اما در بازار وقتی می گویند ورق ام دی اف ، منظورشان ورق با مغزی ام دی اف و روکش ملامینه است.

ام دی اف
قیمت روز ورق ام دی اف

مزایای ورق ام دی اف

قیکت روز ورق ام دی اف نسبت به چوب اقتصادی ‌تر و ارزان ‌تر است.

باعث حفظ درخت‌ها می شود چون از مواد بازیافتی چوبی هم تولید می شود.

دامنه وسیع دانسیته (وزن مخصوص) ، ضخامت و ابعاد قابل تولید دارد.

قابلیت ابزار خوری ، ماشین‌ کاری و سنباده زنی دارد.

سطوح صاف و متراکم و قابلیت شکل‌ پذیری و لبه‌ های صاف را دارا است.

قیمت روز ورق ام دی اف بسیار مناسبت تر از چوب است.

معایب ورق ام دی اف

در صورت خراشیدن رویه و نفوذ آب به سرعت خراب می شود.

بعضی از انواع ورق MDF به حرارت و گرما حساس اند.

در مقایسه با چوب ضعیف ‌تر است و تحت فشار زیاد ترک بر می دارد یا می شکند.

دارای بافت نرم است که باعث می شود ابزار زدن ورق آسان باشد.

مقدار فرمالدئید به کار رفته در ساخت MDF به اندازه‌ای نیست که باعث نگرانی زیاد بشود. اما بخار شدن فرمالدئید به کار رفته در اون می ‌تواند هوای خانه رو آلوده کرده و به‌ خصوص برای کودکان نیز مضر است.

تهیه و قیمت روز ورق ام دی اف

یکی از عوامل مؤثر در هزینه کابینت‌ها ، قیمت روز ورق ام دی اف است. هرچه مغزی ورق دارای جرم حجمی (دانسیته) بیش تری باشد ، متراکم ‌تر، با کیفیت ‌تر و مقاوم‌ تر است.

علاوه بر این‌ ها ، اَره خوری بهتری هم دارد. یعنی ورق‌ های با دانسیته‌ ی بالا راحتتر بُرش می‌ خورند و در هنگام برشکاری تکه تکه نمی شوند.

 

برند ورق هم در قیمت روز ورق ام دی اف و از این جهت مهم است که کارخانه ‌های مختلف تکنولوژی ساخت متفاوتی دارند. یعنی برخی برندها که از چسب ‌ها و تکنولوژی ساخت بهتری استفاده می ‌کنند ، طبیعتاً ورق با کیفیت ‌تری را هم ارائه می‌ کنند.

به وضوح از کابینت mdf بیش تر در آشپزخانه ها استفاده می شود. بسیاری در آشپزخانه های خود از چوب mdf استفاده می کنند.

اما در چنین آشپزخانه هایی بیش تر سعی می شود تا از mdf در درهای کابینت استفاده شود سطح mdf بسیار صاف و صیقلی می باشد و این باعث می شود تا رنگ آمیزی آن آسان تر باشد.

شما برای تهیه و قیمت روز ورق ام دی اف می توانید به سایت دکتر چوب مراجعه نمائید. این مجموعه با مشاوره رایگان شما را در زمینه خرید محصولات کمک می کند.

در مجموعه دکتر چوب خدماتی از جمله طراحی و ساخت ، فروش و نصب کابینت آشپزخانه ، تخت و کمد کودک ، کمد دیواری ، میز تلوزیون ، جا کفشی و … را درکم ترین زمان ، بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به شما عرضه می دارند.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *